Warsztaty w Drzewicy

opublikowane: 27 kwi 2015, 15:28 przez Bartosz Sawicki   [ zaktualizowane 27 kwi 2015, 16:19 ]
W weekend 24-26 kwietnia 2015 odbyły się warsztaty szkoleniowe w Drzewicy. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy je w formule wymiany doświadczeń ludzi uczących kajakarstwa. Już na etapie zapisów było widać, że pomysł jest strzałem w dziesiątkę. Limit miejsc został wyczerpany po kilku dniach od ogłoszenia.

Ostatecznie w warsztatach uczestniczyło 17 osób z różnych miast (Gdańsk, Wrocław, Oława, Kraków, Sulejów, Warszawa), a jeden uczestnik przyleciał specjalnie ze Szwecji. Były dwie silne frakcje: górska (Retendo, KajakSport), morska (Skanpol, KiM), a także trochę środowisk z pomiędzy (Morzkulc, Habazie, Amber).

Plan zajęć w sobotę został ułożony pod motto "uczymy podstaw". W ciągu trzech sesji, od 10 do 16:30, omówiliśmy i przećwiczyliśmy wszystkie zagadnienia związane z uczeniem podstaw kajakarstwa, czyli stopnie PSKK-1 i GM2. Pasjonujące dyskusje wywiązywały się co chwila. W mojej pamięci na długo pozostanie trwająca ponad godzinę wymiana uwag dotyczących tego co warto powiedzieć kurstanowi na brzegu, jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Niedziela poświęcona była na wymianę doświadczeń górskich z morskimi. Najpierw Piotr Sikora i Adam Boczulak poprowadzili wzorcowe szkolenie górskie na poziomie G3, a potem Grzegorz Rózik i Marcin Chodorowski zreważowali się popisowym szkoleniem morskim M3. Dwa bardzo różne spojrzenia, ale wspólnych wniosków było też wiele.

Do domów rozjechaliśmy się z głowami pełnymi nowych doświadczeń. Na fali końcowego entuzjamu, postanowiliśmy, że tego typu imprezy warsztatowe trzeba kontynuować. Są już nawet wstępne propozycje - szczegóły wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
https://plus.google.com/photos/+MarcinSuszka/albums/6142066434681756305


 
Comments